Półki metalowe: podstawowy element wyposażenia każdego sklepu

 Półki metalowe to podstawowy element wyposażenia każdego sklepu. W połączeniu z pozostałymi meblami sklepowymi pozwalają na stworzenie atrakcyjnej dla klienta ekspozycji. 

Wybór odpowiednich półek jest zatem kluczową kwestią. Powinny być dopasowane do charakteru oferowanego towaru, efektowne wizualnie i przede wszystkim funkcjonalne. 

Zobacz elementy wyposażenia sklepu dostępne w ofercie naszej firmy i sprawdź ogólne warunki sprzedaży

Meble sklepowe: które z nich warto wybrać?

 Półki sklepowe to jeden z kluczowych elementów wyposażenia sklepu. Pozostałe meble sklepowe to między innymi regały, panele modułowe czy prezentery – stojaki jedno lub obustronne, mobilne i obrotowe. Wybór jest ogromny, warto jednak poświęcić nieco czasu na odnalezienie mebli idealnie dopasowanych do naszych możliwości oraz potrzeb.

Do wyboru mamy meble gotowe, składające się ze ściśle określonych elementów. Możemy też postawić na meble modułowe, które dowolnie zestawiamy ze sobą. Wiele z nich można również w pewnym stopniu przekształcać i dostosowywać do bieżącego zapotrzebowania. To bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza w dopiero powstających sklepach lub tam, gdzie asortyment zmienia się dość często.

Warto postawić na meble modułowe oraz takie, które umożliwiają dowolny dobór akcesoriów oraz rozbudowywanie całości. Możemy więc zakupić prosty i uniwersalny stojak – kratownicę, a następnie dokupić do niego potrzebą ilość półek, kosze ekspozycyjne bądź haczyki – wedle potrzeb. Taki mebel będzie elastyczny; nawet przy zmianie przestrzeni ekspozycji lub asortymentu po niewielkich przeróbkach pozostanie funkcjonalny.

Półki metalowe: postaw na praktyczny materiał

 Półki metalowe wykonywane są najczęściej ze stali. Na rynku znajdziemy modele z dość cienkiej siatki, z drutu stalowego bądź metalowych rurek.

Metal jest bardzo często wykorzystywanym materiałem, jeśli chodzi o meble sklepowe, a także magazynowe. Nic dziwnego – posiada wiele trudnych do przecenienia zalet. Przede wszystkim metalowe meble sklepowe są bardzo wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki zewnętrzne. Nie chłoną wilgoci jak np. meble z drewna, dlatego sprawdzają się nawet w magazynie. Z reguły meble metalowe są ocynkowane lub malowane proszkowo. To pozwala dodatkowo zabezpieczyć je przed korozją. Jeśli sprzedajemy żywność, musimy pamiętać, że meble, na których jest eksponowana, powinny posiadać specjalny certyfikat zezwalający na kontakt z pożywieniem.

Półki wykonane z metalu mają najczęściej formę kratownicy. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, a do tego zapobiega gromadzeniu się kurzu i innych zanieczyszczeń. Metalowe półki są też łatwe do wyczyszczenia.

Warto zauważyć, że półki metalowe są niezwykle uniwersalne i wszechstronne – sprawdzą się w wielu branżach. Szeroki wybór półek, regałów i innych mebli sklepowych z metalu oferuje firma Mazur-Tom (w ofercie posiadamy też m.in. certyfikowane gwoździe EPAL, drut w odcinkach i kręgach oraz gabiony).

Czym kierować się przy wyborze półek sklepowych?

 Wybierając półki sklepowe, musimy zwrócić uwagę na szereg parametrów oraz na funkcjonalność, estetykę i dopasowanie do specyfiki konkretnego towaru.

Podstawowym kryterium wyboru będą oczywiście wymiary półki (nie zapominajmy o głębokości). Pod uwagę wziąć należy maksymalne dopuszczalne obciążenie. To, czy wybierzemy półki w formie siatki, czy też raczej grubszą kratownicę lub nawet stalowe rurki, zależeć będzie od tego, jakiego rodzaju produktu chcemy na nich umieścić.

W przypadku niektórych produktów warto sięgnąć po specjalne półki branżowe, dopasowane do kształtu konkretnego towaru. Świetnie sprawdzą się np. półki na buty, półki na papierosy czy półki na prasę. Czasami warto zdecydować się na półkę koszową, o podwyższonych brzegach.

Jeżeli zależy nam na pełnej funkcjonalności mebli, wybierzmy półki posiadające różnego rodzaju regulacje. Ważna jest możliwość zmiany rozstawu półek. W niektórych branżach kluczowa okaże się regulacja kąta nachylenia półki – na rynku znajdziemy modele z nawet kilkustopniową regulacją.

Kolejną zaletą dobrych półek metalowych powinna być łatwość montażu. Do zamontowania niektórych modeli nie potrzebujemy nawet śrub czy nakrętek – to duża wygoda oraz oszczędność czasu.

Ostatnia kwestia to sam wygląd półek. Powinny być estetyczne, solidnie wykonane, w barwie, która sprawi, że cała ekspozycja będzie spójna.

Półki metalowe to element wyposażenia, który przyda się w każdym sklepie. Wybierając je, zwróćmy uwagę przede wszystkim na funkcjonalność i dopasowanie do potrzeb. Warto rozważyć zakup mebli modułowych – prostą kratownicę czy stojak z blachy perforowanej możemy dowolnie rozbudowywać, dokupując półki, kosze ekspozycyjne lub haki.

Więcej na podobne tematy znajdziesz w artykułach:

Kontakt

MAZUR-TOM Krystyna Jurczyk
ul. Modrzewiowa 82, Wójtowo
11-010 Barczewo, Polska
NIP: PL 739-030-46-50

tel.: (+48) 89 513 97 01
e-mail: mazurtom@mazurtom.pl