Stojaki sklepowe i prezentery- jak wybrać wyposażenie do sklepu?

 Stojaki sklepowe, prezentery czy półki metalowe to podstawowe wyposażenie, którego nie może zabraknąć w żadnym sklepie. To właśnie dzięki niemu możemy wyeksponować towar we właściwy sposób, zachować porządek i zapewnić spójną koncepcję wizualną.
Stojaki i inne sprzęty wykonane z metalu to estetyczne i bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Trwałość, mobilność, łatwość w utrzymaniu czystości to tylko część z ich zalet. Dowiedz się więcej i wybierz wyposażenie, które pozwoli zadbać o komfort klientów oraz obsługi.

Stojaki sklepowe i prezentery – do czego służą?

Stojaki sklepowe są właściwie podtypem prezenterów sklepowych. Pod słowem prezenter sklepowy kryje się bowiem bardzo szeroka grupa produktów, których celem – jak sama nazwa wskazuje – jest odpowiednie zaprezentowanie towaru. Do prezenterów możemy więc zaliczyć m.in. stojaki, ale również ścianki, wyspy ekspozycyjne czy kosze ekspozycyjne. Wśród nich znajdą się również wyspy i kosze posiadające dodatkowe akcesoria np. haczyki.

Jak zbudowane są stojaki?

Stojaki sklepowe  mogą mieć bardzo różną budowę oraz kształt. Często wykonuje się je z metalu lub drutu stalowego o odpowiedniej wytrzymałości. To dobre rozwiązanie, ponieważ taki druciany stojak będzie odporny zarówno na niekorzystne warunki zewnętrzne, jak i na stosunkowo wysokie obciążenia. Kolejną ważną zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości metalowego wyposażenia. Jest nie tylko odporne na zabrudzenia, ale też proste do wyczyszczenia.

Niektóre stojaki zbudowane są w całości lub częściowo z drucianej kratownicy. Dzięki temu klienci mogą dokładniej obejrzeć umieszczone na nich produkty, a my dodatkowo zyskujemy właściwą cyrkulację powietrza i unikamy osadzania się kurzu. To świetny pomysł na połączenie względów wizualnych z praktycznymi.

Sprawdzoną praktyką jest ocynkowanie stojaków, dzięki czemu są odporne na korozję. Warto też skorzystać z malowania proszkowego (zobacz, jak działa nasza malarnia proszkowa). Pozwala to uzyskać świetny efekt wizualny, poprzez skorzystanie z bardzo szerokiej gamy kolorów. Przy malowaniu proszkowym powierzchnia pozostaje przez długi czas w niemal niezmienionym stanie – barwa jest żywa i z połyskiem. Nie musimy się również martwić odpryskami czy zaschniętymi kroplami farby.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stojaków sklepowych?

Stojaki sklepowe powinny być przede wszystkim dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb. Po pierwsze, musimy dopasować je do charakteru naszego sklepu oraz do jego przestrzeni. Analiza powierzchni pozwoli nam dobrać odpowiednie wymiary stojaków. Musimy też zastanowić się, czy interesują nas stojaki mobilne z kółkami, czy raczej te bez opcji przemieszczania. Często możemy wybrać opcję z odkręcanymi kółkami.

Stojak musi być idealnie dopasowany do prezentowanych produktów – nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim wagowo. Dlatego ważnym parametrem jest maksymalne obciążenie. Przeciążony stojak jest niebezpieczny zarówno dla klientów, jak i dla obsługi.

Kolejna istotna sprawa to stabilność stojaków, które nie mogą stanowić zagrożenia ani być powodem dyskomfortu dla osób poruszających się po sklepie. Materiał nie może być zbyt lekki czy chwiejny; możemy zdecydować się na regulowane stopki, które zwiększą stabilność.

Warto wspomnieć również o pojemności. Stojak powinien eksponować i porządkować towar, dlatego należy znaleźć złoty środek między ilością towaru, którą pomieści, a dobrym efektem wizualnym.

Popularne rodzaje stojaków sklepowych

Wśród najpopularniejszych stojaków sklepowych warto wymienić wspomniany już stojak w formie kratownicy. Warto wiedzieć, że do prostego stojaka – kratownicy możemy dokupić dodatkowe akcesoria, takie jak kosze ekspozycyjne, praktyczne haczyki i półki. W naszej firmie Mazur-Tom oferujemy metalowe prezentery sklepowe, stojaki, półki metalowe, kosze ekspozycyjne i wiele innych (sprawdź dział wyposażenie sklepów).

Innym popularnym modelem jest prosty stojak półkowy. Sprawdzi się wtedy, kiedy zależy nam jedynie na płaskiej powierzchni ekspozycyjnej. Na rynku są też modele z regulacją kąta nachylenia półek.

W nowoczesnych i luksusowych wnętrzach sprawdzą się minimalistyczne stojaki z blachy perforowanej. Pasować będą także do eksponowania produktów typu premium lub z branży elektronicznej.

Stojaki sklepowe, półki metalowe czy kosze ekspozycyjne to sprzęty, które potrzebne są w każdym sklepie. Szeroki wybór wymiarów, kształtów, dodatkowych akcesoriów czy kolorów pozwalają znaleźć wyposażenie idealnie dopasowane do charakteru konkretnego miejsca.

 

Więcej na podobne tematy znajdziesz w artykułach:

Kontakt

MAZUR-TOM Krystyna Jurczyk
ul. Modrzewiowa 82, Wójtowo
11-010 Barczewo, Polska
NIP: PL 739-030-46-50

tel.: (+48) 89 513 97 03
e-mail: mazurtom@mazurtom.pl