Gwoździe papowe i inne rodzaje gwoździ budowlanych

 Gwoździe papowe są niezbędne przy pracach dekarskich. Stanowią więc – razem z innymi gwoźdźmi budowlanymi – podstawowe wyposażenie każdego sklepu budowlanego. 

Gwoździe budowlane to niezwykle szeroka grupa. Poszczególne produkty różnią się między sobą nie tylko wymiarami, ale też kształtem czy powłoką. W zależności od swoich właściwości sprawdzają się podczas podstawowych prac budowlanych, lecz także w trakcie remontu, prac wykończeniowych bądź aranżacyjnych.

Gwoździe papowe – co warto o nich wiedzieć?

Gwoździe papowe wykorzystywane są podczas prac dekarskich, stanowiących niezbędny element przy budowie domu czy poważniejszym remoncie. Nic więc dziwnego, że to jeden z często kupowanych rodzajów gwoździ.

Kiedy sięgamy po gwoździe papowe? Jak sama nazwa wskazuje, głównie podczas krycia dachu papą izolacyjną. Jej łatwiejszy montaż umożliwia właśnie charakterystyczny kształt tych gwoździ. Nie jest to jednak ich jedyne zastosowanie. Oprócz tego użyć ich można również np. do łączenia cienkich elementów blachy bądź blaszanych elementów obróbek blacharskich. Za ich pomocą skutecznie przytwierdzimy je do konstrukcji nośnych, które zrobione są z drewna. Po gwoździe papowe sięga się także podczas niektórych prac tapicerskich (typowe gwoździe tapicerskie są podobne, jednak mają wypukły łebek).

Jak wygląda gwóźdź papowy? Tym, co odróżnia go na pierwszy rzut oka od innych gwoździ, jest płaski i szeroki łebek. Jego średnica powinna być minimum trzykrotnie większa od średnicy trzpienia. Dzięki temu papa pozostaje mocno przytwierdzona do odpowiedniego podłoża. Sam trzpień może mieć różną długość, w zależności od potrzeb.

Kupując gwoździe papowe, możemy wybierać pomiędzy produktami ocynkowanymi i w wersji surowej. Możemy też zdecydować się na gwoździe przystosowane do użycia w gwoździarce dachowej. To urządzenie, dzięki swojej dużej mocy, sprawdza się doskonale podczas typowych prac dekarskich.

Inne gwoździe budowlane – dowiedz się więcej!

Gwoździe papowe to jeden ze szczególnych rodzajów gwoździ budowlanych. Podczas prac budowlanych, remontowych czy wykończeniowych klienci z pewnością korzystać będą także z innych podobnych produktów. Które z nich warto mieć w ofercie?

Gwoździe budowlane różnią się między sobą kształtem trzpienia. Zwykłe mają trzpień gładki i są najbardziej uniwersalne oraz najbardziej popularne. Wykorzystujemy je do zbijania drewnianych konstrukcji czy łączenia deskowania. Tego rodzaju gwoździe wykonywane są z twardego drutu – w wersji surowej lub ocynkowanej.

Na rynku dostępne są także gwoździe, których trzpień jest gładki, ale jego przekrój jest kwadratowy bądź owalny. W przypadku trzpienia kwadratowego możemy liczyć na większą siłą mocowania, która przydaje się przy konstrukcjach mających cechować się zwiększoną stabilnością i odpornością na uszkodzenia.

Dużą popularnością cieszą się gwoździe o trzpieniu walcowanym. Jest to rozwiązanie zapewniające wyjątkowo mocne połączenie – sprawdzi się więc podczas łączenia twardych gatunków drewna. Walcowanie na trzpieniu utrudnia wyrwanie gwoździa z podłoża; dlatego wykorzystywany jest np. podczas produkcji palet, przy robotach ciesielskich, ale też przy pracach budowlanych, gdy potrzebujemy bardzo solidnego łączenia.

Klienci mają do wyboru gwoździe walcowane spiralnie bądź pierścieniowo. W przypadku walcowania spiralnego mamy do czynienia z rozwiązaniem idealnym do łączenia elementów w miejscu skrętu lub zgięcia. Warto zauważyć, że niektóre gwoździe walcowane posiadają dodatkowo chropowaty z zewnątrz łebek, który zapobiega ześlizgiwaniu się młotka przy uderzeniu. Niekiedy sam łebek jest dodatkowo wzmocniony u nasady.

Szeroki wybór gwoździ budowlanych najwyższej jakości znajdziesz w ofercie naszej firmy Mazur-Tom (w sprzedaży też prezentery sklepowe, drut w odcinkach i kręgach czy gabiony ogrodowe).

Gwoździe papowe to popularne akcesoria budowlane, niezbędne podczas prac dekarskich czy robót tapicerskich. Warto mieć je w swojej ofercie, obok pozostałych gwoździ budowlanych.

Więcej na podobne tematy znajdziesz w artykułach:

Kontakt

MAZUR-TOM Krystyna Jurczyk
ul. Modrzewiowa 82, Wójtowo
11-010 Barczewo, Polska
NIP: PL 739-030-46-50

tel.: (+48) 89 513 97 03
e-mail: mazurtom@mazurtom.pl