Gwoździe druciaki i inne popularne gwoździe, które warto mieć w ofercie

 Gwoździe druciaki to powszechnie używana nazwa na niewielkie gwoździe służące głównie do majsterkowania, robót ciesielskich i stolarskich. Są przedmiotem zainteresowania zarówno klientów hurtowych, jak i detalicznych, dlatego warto wprowadzić je do swojej oferty.

Wśród najbardziej popularnych i uniwersalnych produktów należy na pewno wymienić gwoździe budowlane. To bardzo duża grupa, niezbędna zarówno podczas budowy domu, jak i przy remoncie czy pracach wykończeniowych.

Sporą grupę klientów stanowią obecnie producenci różnego rodzaju palet, w tym certyfikowanych palet EPAL. W swojej codziennej pracy korzystają oni z gwoździ walcowanych pierścieniowo (w przypadku palet EPAL muszą posiadać one odpowiedni certyfikat). 

Gwoździe druciaki – niezbędne w każdym domu i każdym sklepie

Gwoździe druciaki to jedna z grup najczęściej używanych gwoździ. Prawie każdy z nas ma je w domu. Są niewielkie i proste w użyciu, nie wymagają specjalnej wiedzy czy umiejętności. Nadają się do przeprowadzania drobnych napraw domowych czy prac wykończeniowych. Sprawdzają się jednak świetnie także w zastosowaniu profesjonalnym. Okazują się bardzo użyteczne przy pracach stolarskich oraz ciesielskich. Za ich pomocą łączymy zakładkowo elementy konstrukcji drewnianych.

Ze względu na ich uniwersalne zastosowanie i popularność, z pewnością warto zadbać o to, by znalazły się wśród produktów dostępnych w naszym sklepie. Warto wiedzieć, że niekiedy gwoździe druciaki zaliczane są do grupy gwoździ stolarskich; zdarza się też, że zostaną umieszczone w grupie gwoździ budowlanych. Najczęściej jednak klasyfikuje się je jako gwoździe przeznaczenia ogólnego.

Jak wyglądają gwoździe druciaki?

Gwoździe druciaki wyglądem przypominają to, co większość osób nazwałoby “zwykłym gwoździem”. Posiadają zaostrzony z jednej strony trzpień, zakończony łebkiem. Trzpień jest gładki, o okrągłym przekroju i niewielkiej średnicy. Łebek jest płaski. 

Druciaki dostępne są w wielu różnych rozmiarach np. 20/40 mm, 14/25 mm czy 1,2/17 mm, a nawet 1,8/40 mm (średnica/długość). Jak widać w podanym przykładzie, stosunek średnicy do długości trzpienia może być bardzo różny. Sprawia to, że możemy dostosować wymiary do potrzeb i wybrać model optymalny w przypadku konkretnego zastosowania.

Gwoździe druciaki dostępne są w wersji nieocynkowanej (czarne) i ocynkowanej, zapewniającej lepszą ochronę przed korozją.

Gwoździe budowlane – postaw na najbardziej popularną grupę

 Jeśli chcemy, by nasza oferta była jak najbardziej kompleksowa i trafiała do jak największej ilości klientów, powinniśmy skupić się przede wszystkim na najpopularniejszej grupie gwoździ. Są to gwoździe budowlane.

Ta kategoria obejmuje wielu różnych rodzajów gwoździ, które są niezbędne przy pracach budowlanych, remontowych oraz wykończeniowych.

Warto zacząć od “zwykłych” gwoździ budowlanych, które mają zaostrzony z jednej strony trzpień, najczęściej o przekroju okrągłym, chociaż na rynku dostępne są też modele z trzpieniem o przekroju kwadratowym. Te z kwadratowym trzpieniem używane są w przypadku konstrukcji, które muszą wyróżniać się wyjątkową stabilnością i mocnym łączeniem.

Część gwoździ budowlanych przeznaczona jest specjalnie do prac dachowych. Dobrym przykładem mogą tu być gwoździe papowe. Służą one – jak sama nazwa wskazuje – do mocowania papy dachowej, ale także innych elementów np. blaszanych. Charakterystyczny jest sam kształt tego gwoździa i wielkość jego łebka – jego średnica jest około trzech razy większa niż średnica trzpienia. Dzięki temu jest on w stanie skutecznie przytrzymywać papę izolacyjną.

Gwoździe budowlane to również kilka typów gwoździ o mniej standardowych kształtach, ale także często używanych. Są to zwykle produkty, których specyficzny kształt warunkowany jest używaniem w konkretnym miejscu. W tej grupie mamy np. skoble, nazywane również hacelami. Mają one kształt litery “U”, a oba końce trzpienia są ostre. Sięgamy po nie, aby np. zamocować siatkę do drewnianych elementów.

Kolejne “nietypowe” gwoździe to np. haczyki ocynkowane, nazywane też gwoźdźmi sufitowymi. Mają kształt litery “L” i trzpień zaostrzony z jednej strony. Używa się ich do mocowania różnych materiałów na suficie czy belkach sufitowych. Nie sposób nie wspomnieć też o gwoździach narożnikowych czy gwoździach zawiasowych, które pozbawione są łebka.

Gwoździe do produkcji palet

Wielu klientów marketów z wyposażeniem budowlanym to producenci palet. Do produkcji palet wykorzystywane są gwoździe walcowane pierścieniowo. Uważa się je często za podgrupę gwoździ budowlanych. Ze względu na ich popularność z pewnością nie może ich zabraknąć w żadnym sklepie budowlanym.

Gwoździe walcowane posiadają walcowany (pierścieniowo lub spiralnie) trzpień. Odpowiednie walcowanie sprawia, że chociaż wchodzą gładko w materiał, to przy wyciąganiu karb zahacza o włókna drewna i utrudnia wyrwanie gwoździa. Połączenia z ich użyciem są zatem mocniejsze, a konstrukcje stabilne i przeznaczone do znoszenia większych obciążeń.

W przypadku produkcji certyfikowanych palet EPAL konieczne są gwoździe EPAL, które spełniają wymagane prawem normy i posiadają właściwe oznaczenie. Takie gwoździe certyfikowane EPAL znajdziesz w ofercie firmy Mazur Tom, proponującej swoim klientom także najwyższej jakości gwoździe budowlane, gwoździe koletowane czy gwoździe w małych opakowaniach. 

Gwoździe druciaki to obok gwoździ budowlanych czy paletowych jedna z popularniejszych grup tego typu produktów. Warto systematycznie poszerzać swoją ofertę, by trafiać do jak najszerszego grona klientów – zajrzyj na www.mazurtom.pl i sprawdź nasze propozycje produktów.

Więcej na podobne tematy znajdziesz w artykułach:

Kontakt

MAZUR-TOM Krystyna Jurczyk
ul. Modrzewiowa 82, Wójtowo
11-010 Barczewo, Polska
NIP: PL 739-030-46-50

tel.: (+48) 89 513 97 03
e-mail: mazurtom@mazurtom.pl