Malowanie proszkowe i jego zalety

Malowanie proszkowe jest metodą innowacyjną polegająca na naniesieniu na malowany element farby w proszku, dzięki czemu nie powstaną żadne zacieki na malowanej powierzchni, później element trafia do pieca lakierniczego, gdzie farba jest utwardzana w wysokiej temperaturze.

Etapy malowania

 

Malowanie tą metodą jest kilkuetapowe, pierwszym etapem jest oczyszczenie powierzchni malowanego przedmiotu przy użyciu specjalnej myjki, która chemicznie przygotowuje powierzchnię do malowania, dzięki czemu malowany element jest zabezpieczony przed korozją, odpryskami czy nierównościami. Drugim etapem jest samo malowanie, czyli pokrycie powierzchni farbą w proszku. Dzięki uniwersalności malowania proszkowego możemy przy wykorzystaniu różnego rodzaju farb malować różne powierzchnie np. aluminiowe, stalowe czy ocynkowane.

 

Nasza malarnia

 

Malowanie proszkowe jest metodą niezwykle efektywną, zapewnia 100% przyczepności powłoki, poprawia również odporność metali na czynniki atmosferyczne, korozję czy działanie środków chemicznych. Zapewnia również dużą gamę kolorów bazujących na palecie kolorów RAL. Nasza firma posiada w swojej ofercie malarnię, która pozwala na malowanie elementów o znacznych gabarytach (3500x2000x1300 mm), co przy współpracy z nowoczesną myjnią i dokładnością naszych pracowników gwarantuje doskonały efekt końcowy.

 

Więcej na podobne tematy znajdziesz w artykułach:

Kontakt

MAZUR-TOM Krystyna Jurczyk
ul. Modrzewiowa 82, Wójtowo
11-010 Barczewo, Polska
NIP: PL 739-030-46-50

tel.: (+48) 89 513 97 01
e-mail: mazurtom@mazurtom.pl