Gwoździe spiralne- jak wyglądają i do czego służą?

 Gwoździe spiralne to jeden z rodzajów gwoździ walcowanych. Specyficzna budowa ich trzpienia sprawia, że znajdują swoje zastosowanie podczas tworzenia konstrukcji wymagających dużej stabilności oraz wytrzymałości.

Stosuje się je do produkcji palet, skrzyń i drewnianych opakowań. Co więcej, okazują się też przydatne przy wielu pracach dachowych. Dowiedz się więcej i sprawdź gwoździe walcowane dostępne w ofercie naszej firmy Mazur-Tom.

Gwoździe walcowane – dlaczego warto mieć je w swojej ofercie?

Gwoździe walcowane to akcesoria, które powinny znaleźć się w każdym sklepie budowlanym. Mają one bowiem bardzo szerokie zastosowanie. Okazują się niezbędne w wielu branżach, zwłaszcza przy zautomatyzowanej produkcji palet drewnianych, mebli, opakowań, skrzyń czy ogrodzeń.

Są również nieocenione podczas prac dachowych np. przy konstrukcjach nośnych jak więźba dachowa. Kolejne zastosowanie to prace ciesielskie.

Szczególnie ważną grupę stanowią gwoździe certyfikowane EPAL. To produkowane na podstawie ściśle wyznaczonych norm gwoździe z wysokiej jakości stalowego drutu o odpowiedniej wytrzymałości, za pomocą których można produkować certyfikowane palety EPAL.

Czemu gwoździe walcowane zawdzięczają swoje właściwości?

Gwoździe walcowane zapełniają bardzo wytrzymałe połączenie i dużą stabilność. Wykonane z ich użyciem konstrukcje mają wyjątkowo wysoką nośność. Dzieje się tak, ponieważ gwoździe te są bardzo odporne na wyrywanie.

Wyjątkowe zalety gwoździ walcowanych wynikają z ich charakterystycznej budowy. Trzpień, który u zwykłych gwoździ pozostaje gładki, jest u nich walcowany. Utworzone na nim karby powodują, że gwóźdź wchodzi gładko w drewno, natomiast przy próbie wyrwania go z podłoża karby zahaczają o włókna drewna.

Gwoździe spiralne i pierścieniowe

Gwoździe spiralne i gwoździe pierścieniowe to podstawowe typy grupy gwoździ walcowanych. Mają podobne zastosowania, choć gwoździe spiralne sprawdzają się szczególnie dobrze przy łączeniu elementów w miejscu skrętu lub zgięcia.

W przypadku gwoździ pierścieniowych mamy do czynienia z poprzecznym pierścieniowym karbowaniem. U gwoździ spiralnych karbowanie przybiera kształt spirali.

Kupując gwoździe walcowane, warto zwrócić uwagę na ich jakość. Na rynku możemy bowiem znaleźć podróbki, posiadające zamiast walcowania jedynie lekkie nacięcia. Ich użycie znacznie obniży nośność konstrukcji.

Gwoździe spiralne i pierścieniowe to podstawowe wyposażenie każdego sklepu z wyposażeniem budowlanym. Gwoździe walcowane z pewnością zainteresują producentów palet, mebli drewnianych czy opakowań.

Więcej na podobne tematy znajdziesz w artykułach:

Kontakt

MAZUR-TOM Krystyna Jurczyk
ul. Modrzewiowa 82, Wójtowo
11-010 Barczewo, Polska
NIP: PL 739-030-46-50

tel.: (+48) 89 513 97 03
e-mail: mazurtom@mazurtom.pl