Gwoździe koletowane: poznaj ich specyfikę oraz zastosowanie

 Gwoździe koletowane to produkt niezbędny w każdym dobrze wyposażonym markecie budowlanym. Z pewnością zainteresuje klientów zajmujących się produkcją palet oraz skrzyń. Przyda się także m.in. w zakładach dekarskich, firmach montażowych czy stolarskich. 

Tego typu gwoździe konieczne są przy obsłudze pneumatycznej zbijarki do gwoździ. Dowiedz się więcej i sprawdź, czemu warto mieć je w swojej ofercie. 

Gwoździe koletowane – jak wyglądają?

Gwoździe koletowane to rodzaj gwoździ, które przeznaczone są do użycia w maszynie, a konkretnie w gwoździarce, czyli zbijarce do gwoździ.

Z faktu, że są przeznaczone do wykorzystania w zautomatyzowanej produkcji wynika ich charakterystyczna budowa. Są one łączone w kłębki lub listwy, które następnie wkłada się do magazynka urządzenia służącego do wbijania gwoździ. Są połączone najczęściej za pomocą dwóch drutów – zgrzewa się je do drutu, a następnie zwija i pakuje w odpowiedni sposób.

Możemy też spotkać się z innym rozwiązaniem, w którym gwoździe zatapiane są w plastikowej taśmie, z której następnie tworzone są płaskie listwy.

Rodzaje gwoździ koletowanych

Gwoździe koletowane, podobnie jak zwykłe, dostępne są w różnych wymiarach oraz wersjach. Pamiętajmy o tym, że długość i średnica gwoździ musi być dopasowana do gwoździarki, jakiej zamierzamy używać. Przeważnie urządzenia te mają pewien zakres dopuszczalnych wymiarów gwoździ.

Na rynku znajdziemy łączone drutem gwoździe ocynkowane, jak również gwoździe koletowane w wersji nieocynkowanej (czarne). Możemy zdecydować się na wersję z gładkim trzpieniem, bądź też z trzpieniem walcowanym pierścieniowo lub spiralnie.

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów są koletowane gwoździe pierścieniowe. Są one wykorzystywane do zautomatyzowanej produkcji palet.

Gwoździe koletowane, a także gwoździe EPAL i szeroki wybór innych rodzajów gwoździ posiadamy w ofercie naszej firmy Mazur Tom.

Zastosowanie gwoździ koletowanych

Gwoździe koletowane znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie używać będziemy gwoździarki z magazynkiem bębnowym. Sprawdzą się zatem przy wszelkich zautomatyzowanych procesach produkcyjnych np. podczas produkcji palet, skrzyń oraz drewnianych opakowań.

Okazują się niezbędne również w firmach budowlanych i montażowych, zakładach stolarskich i dekarskich (mocowanie papy i gontów), przy pracach wykończeniowych.

Gwoździe koletowane mogą okazać się przydatne także w przypadku klientów indywidualnych, którzy zdecydują się na korzystanie z automatycznej wbijarki do gwoździ. Sprawdzi się ona przy pracach wykończeniowych, montażowych (np. montaż paneli podłogowych), ogrodowych.

Dlaczego warto sięgnąć po gwoździarkę?

W przypadku zautomatyzowanej produkcji użycie maszyn do wbijania gwoździ jest czymś oczywistym. Warto jednak pamiętać, że przy działaniach na mniejszą skalę też może się ona okazać niezwykle przydatna.

Dzięki gwoździarce gwoździe nie krzywią się podczas wbijania, możliwe jest też zachowanie jak największej precyzji. Za jej pomocą wbijemy gwoździe nawet w bardzo trudno dostępne miejsca; wbijemy je również pod kątem. Największą zaletą jest oczywiście ułatwienie pracy i przyspieszenie całego procesu. Automatyzacja pozwala na sprawną, szybką i wydajną pracę.

Czym różnią się między sobą gwoździarki?

W sklepach znaleźć można wiele różnych rodzajów gwoździarek. Wybór konkretnego urządzenia powinien być uzależniony od planowanego zastosowania oraz skali prac.

Do wyboru mamy gwoździarki gazowe, pneumatyczne oraz akumulatorowe. Urządzenia gazowe cechują się mobilnością, dlatego korzysta się z nich podczas prac dekarskich czy innych prac “w terenie”. Najbardziej popularne są gwoździarki pneumatyczne, wykorzystywane głównie na halach produkcyjnych. Ich zaletą jest wysoka moc, co przekłada się na szybsze tempo prac. Gwoździarki akumulatorowe również są bardzo mobilne, a wydajność zbliżona jest to urządzeń gazowych.

Kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest rodzaj magazynku. W przypadku zakładów produkcyjnych czy większych firm niemal zawsze korzysta się z urządzeń z magazynkiem bębnowym. To właśnie do nich wykorzystuje się gwoździe koletowane. W przypadku klientów indywidualnych mogą sprawdzić się też zbijarki z magazynkiem szynowym (taśmowym), ładowanym na pojedyncze sztuki gwoździ.

Gwoździe koletowane są niezbędne na każdej hali produkcyjnej – przy tworzeniu palet, mebli, ogrodzeń czy drewnianych opakowań. Sprawdzą się jednak także przy pracach dekarskich, ogrodowych oraz wykończeniowych.

Więcej na podobne tematy znajdziesz w artykułach:

Kontakt

MAZUR-TOM Krystyna Jurczyk
ul. Modrzewiowa 82, Wójtowo
11-010 Barczewo, Polska
NIP: PL 739-030-46-50

tel.: (+48) 89 513 97 01
e-mail: mazurtom@mazurtom.pl